Тайм-менеджмент для школяра: користь та шкода для дитини?

 Як часто дитина відволікається на непотрібні речі в Інтернеті? Батьки не бачать нічого поганого в тому, щоб дитина сиділа в Інтернеті. Але що робити, коли це відбувається постійно. І окрім соціальних мереж дитину більше нічого не цікавить?

Сьогодні ліцей «Перспективи» розповів нам про те, в яких випадках потрібне грамотне планування часу. Та чому батькам варто змінити свій погляд на тайм-менеджмент.


Коли вашій дитині потрібен тайм-менеджмент?

  1. Погані оцінки в школі. Якщо перші погані оцінки батьки звикли ігнорувати, то що робити, коли такий показник увійшов в норму? Від успішності залежить не просто краса в щоденнику. Це і ставлення до себе, самостійність та прагнення до успіху. Як ваша дитина зможе стати успішною, якщо в неї таке відношення до своїх знань?
  2. Неактивний спосіб життя. Гарні оцінки, допомога батькам, онлайн курси, це все звісно чудово. Але коли школяр останнє займався спортом? Коли гуляв з друзями на свіжому повітрі? Карантин та війна майже не залишають такої можливості. Тому батькам потрібно постійно стежити за тим, щоб учень мав змогу нормально відпочити.
  3. Інтернет займає 80% вільного часу дитини. Тут все просто: чим більше дитина сидить в соціальних мережах, тим гірше стає її успішність. Тому залиште підлітку 2-3 години на Інтернет кожен день. Малечі буде достатньо 2 годин на день.
  4. Немає мотивації у навчанні. Тайм-менеджмент також чудово впорається з цією проблемою. Після планування ви побачите, що у школяра зявиться більше часу на відпочинок. А значить, йому стане легше вчити шкільний матеріал.
  5. Якщо у дитини відсутні: самоаналіз, контроль та самостійність. Цього можна набути тільки самому. Тому кожну ціль, щоденні плани записуйте у спеціальному зошиті. Так ви покладете краплю відповідальності на дитину. А вона швидше подорослішає.
  6. Якщо учень робить домашні завдання без батьків та додаткових репетиторів. Коли малечу ніхто не контролює, то не варто очікувати гарних показників. Займайтесь уроками разом. І не забувайте про щоденний розпорядок часу. 

Чи може тайм-менеджмент принести шкоду для учня? 

Кожній дитині потрібен правильний розподіл часу. Він допоможе швидше робити уроки, залишати час на допомогу батькам. Але ваше чадо має зростати і серед соціуму. Тому дитині потрібне постійне, живе спілкування з друзями. Якщо позбавити її цього, ви зробите не успішну людину, а просто робота з гарними відмітками в щоденнику.

Тайм-менеджмент знадобиться тим, хто не вміє самостійно розподіляти час. Але дітям, в яких такої проблеми немає, він принесе тільки шкоду. 20-30% часу, який ви залишили школяру на вільне дозвілля, прийдеться знову забирати на навчання. Тому у успішних дітей потреби в тайм-менеджменті немає. 

За матеріалами сайту: perspectives.com.ua


Поділитись на Google Plus

Автор Редактор darnytskyi.com.ua

0 коментарі:

Дописати коментар